Windswept
— Sapu Angin
Belangtelon Initiative /Cahyo Prayogo, Choirul Arifin, Fiky Daulay/ (ID)
wideo, 2017, 5:17

Gołąb wyścigowy z kamerą monitorującą, przymocowaną do ciała, wraca do pegupona (gołębnika), co czyni zmianę podmiejskiego krajobrazu Surabaya bardzo uderzającą. Poza „nową klasą społeczną” przestrzeń życiowa i oryginalne kampongi (wioski) zmieniają się jedna po drugiej. Praca pokazuje narrację o ogromnym i przerażającym zagrabianiu ziemi, które jest praktykowane w sposób trywialny – oraz powszechnie. Zagrabianiu ziemi, które jest nadużyciem pośród obszarów porzuconych przez ludzi, a jednak postrzeganych przez inne stworzenia, które również są wykorzystywane do praktyk nie mniej trywialnych – hazardowych wyścigów gołębi zwanych adu doro.

Inicjatywa Belangtelon /Cahyo Prayogo, Choirul Arifin, Fiky Daulay/ (ID)
Absolwenci różnych kierunków studiów, między innymi kulturoznawstwa i komunikacji. Ich praca jest głęboko zakorzeniona w tradycji dokumentalnej i eksperymentowaniu z ruchomym obrazem jako alternatywną formą wytwarzania wiedzy. Bada możliwości eksperymentowania ze społecznymi aspektami rzeczywistości w radzeniu sobie z problemami miasta.
Ostatnie wystawy / pokazy prezentowano w Kunci Cultural Studies Centre (ID), Incheon International Vienna Sausage Film Festival (KR) i Revolution per Minute Festival (USA).

Powiększ
Zmniejsz