Sirènes
— Sirens
Emmanuel Tussore (FR)
wideo, 2017, 11:00

W obliczu ogromu morza, cicho przechodzi ludzki łańcuch. Mężczyźni i kobiety idą nieustannie w kierunku horyzontu. Anonimowe istoty, kierując się instynktem, wyruszają ku tajemniczemu losowi, jakby pociągani zniewalającą pieśnią. Nic nie przełamie ich rozpędu, poza sporadycznym potknięciem, zderzeniem z siłą żywiołów lub naporem fal. I jedno po drugim, te ciała bez twarzy znikają w niezgłębionej toni.

Emmanuel Tussore (FR), ur. w 1984 r., łączy w swojej praktyce fotografię, wideo, rzeźbę i instalację, czerpiąc z historii i bieżących wydarzeń. Krytycznie oceniając kwestie społeczne i kulturowe, proponuje symboliczną i wyimaginowaną wizję tragicznego świata, w którym przeważa pojęcie zanikania.
Jego prace były pokazywane na różnych wystawach krajowych i międzynarodowych, takich jak: Danse Elargie w Théâtre de la Ville Paris, Berlinale Berlin International Film Festival, Dak’Art Biennale of Contemporary Art w galerii Atiss w Senegalu, Parcours Privé FIAC, Nuit Blanche Paris, Hors les murs Palais de Tokyo, Nuit Blanche Brussels, LagosPhoto w Nigerii, Athens Photo Festival, Young European Photographers: Paris Circulation(s) Festival, New York Photo Festival.

Powiększ
Zmniejsz