Interférences (String Network)
Alexis Langevin-Tétrault (CA)
performans, 2017

Performans audiowizualny zgłębiający możliwości ucieleśnienia elektroakustycznego dzieła w czasie rzeczywistym na drodze gestowej interakcji z unikatowym urządzeniem. Na scenie stopniowo rozwija się audioreaktywa gra świateł: Alexis Langevin-Tétrault konstruuje sieć strun, z którymi wchodzi w interakcję, aby wykreować dźwiękowe uniwersum na przecięciu industrialnego hałasu, dźwięków elektronicznych i muzyki akusmatycznej. Inscenizując spektakl cielesności i dialektycznych relacji między człowiekiem i maszyną, przedstawia alegorię zglobalizowanego, oplecionego wzajemnymi powiązaniami, współczesnego świata, w którym jednostka stara się wynieść jakiś sens ze swoich doświadczeń i zachować wolność działania.

Alexis Langevin-Tétrault (CA) – kompozytor i artysta sceniczny. Uczestniczył w różnorodnych projektach związanych z muzyką elektroniczną i elektroakustyczną, takich jak Falaises, DATANOISE, QUADr, ILEA, BetaFeed, Alexeï Kawolski i Recepteurz. Obecnie jego twórczość w znacznej mierze poświęcona jest projektowaniu urządzeń audiowizualnych, fizycznym performansom, scenografii i dramaturgii, krytycznemu i wszechstronnemu zastosowaniu cyfrowych technologii dźwiękowych, badaniu barwy dźwięku, a także refleksji konceptualnej i społecznej.

Jego prace prezentowane były w różnych krajach na ponad stu festiwalach, przeglądach i innych imprezach artystycznych takich jak, między innymi, Ars Electronica (AT), Transart (IT), ADAF (GR), MUTEK Barcelona (ESP), Intonal (SWE), NEXT (SVK), Électrons Libres Scopitone (FR), MUTEK Montreal (CA), BIAN-Elektra (CA), Akousma (CA), Transient (FR), Visions of the future (USA), ISEA (CA), Mois Multi (CA), Sines & Squares (UK) oraz Espace du son (BE). Jego twórczość została doceniona i uhonorowana nagrodami przez Fundację Destellos (AR) w latach 2014 i 2015, Fundację SOCAN Foundation (CA) w roku 2015, a także na festiwalu Exhibitronic (FR), na Międzynarodowym Tygodniu Muzyki Elektroakustycznej (FR) oraz przez fundację Musiques & Recherches (BE) w roku 2016.

Powiększ
Zmniejsz