Bye Sick Zone
ON/OFF /Zen Lu, Pete Zhao/ (CN)
instalacja, 2018

Baishizhou to jedno z największych skupisk mieszkań rolniczych i domów na obszarach miejskich Shenzhen. Z około 2 527 blokami i 50 473 lokalami wynajmowanymi na swoim 0,6 kilometrowym terenie, „wioska w mieście” może pomieścić około 140 000 mieszkańców (a w szczytowym momencie prawie 300 000). Za sprawą szybko postępującego procesu urbanizacji Baishizhou ulegnie rozbiórce, przeniesieniu i szybko zniknie. To miniatura współczesnych Chin. Instalacja odtwarza zatłoczone, hałaśliwe, a jednocześnie żywe i energetyczne sceny z życia w Baishizhou.

ON/OFF /Zen Lu, Pete Zhao/ (CN) to nowy projekt artystyczny z siedzibą w Shenzhen w Chinach, dotyczący mediów. Działania artystów skupiają się wokół zagadnień związanych z miastem, tłumem, subtelnymi przemianami. Zachowują niezależną społeczną obserwację.

Zen Lu (CN) to eksperymentalny/elektroniczny muzyk, artysta dźwięku, założyciel wytwórni We Play! i nowej grupy artystycznej Neo Sound, a także kurator. Jest jednym z założycieli ChoP, muzycznego projektu między Chinami a Polską. Jest także członkiem N2 New Media Art Lab. Uczestniczył w Biennale WRO 2017.

Pete Zhao (CN) jest artystą video/dyrektorem. Prowadził program radiowy „Wild Bird” i magazyn subktultury młodzieżowej „chained OX”.

Powiększ
Zmniejsz