New Message
Anna Kaczkowska, Tomasz W. Miśtura, Elżbieta Kowalska, Anna Rogóż, Ewelina Lesik, Piotr Brożek (PL)
instalacja, 2019

WYSTAWA STUDENCKA
Praskie Quadriennale 2019

Przed nami wspaniała przygoda! Za sprawą kosmicznego dialogu będzie opowiemy historię, która w tej skali prawdopodobnie nie została opowiedziana nigdy wcześniej: historię nas. Odważyliśmy się zaprosić każdego, kto uważał, że może mówić za siebie. Nie jesteśmy reprezentowani, sami reprezentujemy. To wykreowanie nowoczesnego powitania, skierowanego do innej cywilizacji w nieznanych regionach wszechświata. Dzięki międzynarodowemu zaproszeniu skierowanemu do wszystkich, zebraliśmy zdjęcia, dźwięki, filmy i ruchy, które zostaną wysłane do Innych, tam, w kosmosie.
Rozmaitość tych form będzie przechowywana w ogromnym, a jednak podstawowym medium – wodzie. W ekstremalnym czasie 2019 r. postanowiliśmy odejść od ograniczeń i objąć cały świat, a następnie zapisać go w kroplach cieczy. Kiedy nadejdzie chwila, albo zostanie ona wysłana, albo oddana naturze – dla Nich / dla Nas, po to, aby wiedzieć, kim byliśmy.
Polski projekt to szansa na stworzenie egalitarnego przesłania naszego świata i naszych czasów, po to, aby zobaczyć podwójność naszej współczesności.